Królowa Camilla miała być okrutna dla dziecka księcia Harry'ego. Jej komentarz oburzył Meghan

Camilla Parker Bowles
Królowa Camilla miała być okrutna dla dziecka Meghan Markle i księcia Harry'ego
Źródło: Getty Images
Co jakiś czas zza granicy płyną coraz to nowe doniesienia w sprawie relacji łączących członków rodziny królewskiej. Tym razem media obiegła informacja o rasistowskim żarcie, jakiego przed laty miała dopuścić się Camilla Parker Bowles względem Meghan Markle i księcia Harry'ego. To z pewnością nie wpłynęło pozytywnie na rodzinne więzi.

Camilla Parker Bowles od kilku miesięcy może tytułować się mianem królowej małżonki. Odkąd jej wieloletni partner i mąż zasiadł na tronie, ochoczo realizuje obowiązki wynikające z piastowanego urzędu. Choć królowa Camilla jest członkinią rodziny królewskiej do przeszło 18 lat, nie udało jej się rozkochać w sobie poddanych. Ci wciąż ubolewają nad śmiercią księżnej Diany i w pewnych kręgach zgodnie przyznają, że to ona powinna zasiąść na tronie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

CZT_MILIONERZY_HUBERT_WIEK
Hubert Urbański wyznaje, czy boi się 60. "Nie lubię też zimy, ale zawsze przychodzi"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Królowa Camilla była okrutna dla Archiego?

W brytyjskiej rodzinie królewskiej od dłuższego czasu nie dzieje się najlepiej. Odkąd księżą Harry wraz z rodziną opuścili monarchię i postawili na życie z dala od dworu, media z zainteresowaniem śledzą każdy krok jego członków. Pod lupę brane są relacje panujące pomiędzy poszczególnymi osobami, a światło dzienne ujrzało już wiele skandalicznych sytuacji sprzed lat. Nie wiadomo, ile z nich jest prawdą. Wiadomo jednak, że z brytyjskiej monarchii nie dzieje się najlepiej, a relacje są, delikatnie mówiąc, mocno napięte.

Szczególnie te pomiędzy księciem Harrym i Meghan Markle a pozostałymi członkami rodu. Młodszy syn króla Karola III od pewnego czasu nie boi się mówić. W biografii "Ten drugi", która wywołała sporo zamieszania na długo przed publikacją, zaprosił wszystkich zainteresowanych za drzwi Pałacu Buckingham. Opowiedział o tym, co działo się w kuluarach. I choć niektóre z przytoczonych historii wprawiły czytelników w osłupienie, to nie zawsze wynikało ono z negatywnych zachowań rodziny. Sęk w tym, że książę Harry postanowił podzielić się bardzo intymnymi wyznania, jak to o swoim pierwszym razie, które nie do końca przypadły fanon royalsów do gustu i rzuciły nowe światło na samego autora.

To jednak za nami. O biografii mało kto już pamięta, a mimo to brytyjskie media prześcigają się w doniesieniach dotyczących brytyjskiej monarchii. Tym razem światło dzienne ujrzała nowa publikacja. Pojawił się w niej wątek, o którym Meghan Markle po raz pierwszy wspomniała w sławetnym wywiadzie z 2021 roku. Wówczas napomknęła, że w Pałacu Buckingham musiała mierzyć się z rasizmem.

"Odbyła się rozmowa z Harrym na temat koloru skóry Archiego. Co to mogło znaczyć?" – zdradziła wówczas Meghan Markle.

W książce "Zemsta. Meghan, Harry i wojna Windsorów" Toma Bowera autor ujawnił, z jakimi komentarzami ze strony członków rodziny miała mierzyć się aktorka. Przywołał słowa, które miały paść z ust Camilli Parker Bowles.

"Czy nie byłoby zabawnym, gdyby wasze dziecko miało rude afro?" - miała powiedzieć.

Te słowa miały rozgniewać Meghan Markle i księcia Harry'ego, którzy nie spodziewali się takiego komentarza ze strony żony Karola III.

Camilla Parker Bowles w przeszłości pracowała jako "ball girl"

Nie jest tajemnicą, że Camilla Parker Bowles przyczyniła się do rozpadu małżeństwa Karola III z księżną Dianą oraz niejako do depresji, z którą mierzyła się kobieta. Króla, wówczas będącego jeszcze następcą tronu, poznała, gdy oboje mieli po zaledwie 20 lat. Wówczas Karol III był najgorętszą partią w Wielkiej Brytanii, a Camilla Parker Bowles pochodziła z rodu od lat blisko zaprzyjaźnionych z Windsorami.

Choć oboje właściwie z miejsca przypadli sobie do gustu, ich relacja nie mogła przerodzić się w nic oficjalnego. Karol III poślubił Dianę Spencer, ale to nie oznaczało, że utracił kontakt z Camillą Parker Bowles. Ich relacja uznawana jest za najgłośniejszy i najbardziej skandaliczny romans w historii monarchii. Ostatecznie na sformalizowanie łączącej ich miłości czekali 35 lat.

Jednak wróćmy do początku. Młodziutka Camilla Parker Bowles nie była wychowywana tak, by w przyszłości zasiąść na tronie. Kochała sport, który czynnie uprawiała. Stawiała na jazdę konną, polo oraz tenisa. To właśnie podczas jednego z meczów drogi przyszłym kochanków się przecięły. Mało kto wie, czym zajmowała się Camilla Parker Bowles w młodości. Okazuje się, że swego czasu była tzw. "ball girl". Co to znaczy? Podczas jednego z wywiadów wyjaśniła, że była po prostu dziewczyną od podawania piłek.

"Aby to robić, trzeba być bardzo zwinnym. Pamiętam, jak robiłam to sto lat temu w klubie Queen's. Jest to dość trudne" - powiedziała królowa Camilla.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości