Olivier Janiak o akcji Fundacji TVN "Zdrowie w głowie". "Możemy zdecydować, komu chcemy pomóc"

Olivier Janiak o popularności
Olivier Janiak o popularności
Źródło: MWMEDIA
Olivier Janiak podobnie jak inne gwiazdy stacji TVN zachęca internautów do oddania 1,5% podatku dla Fundacji TVN "Zdrowie w głowie". Dziennikarz w rozmowie z Oskarem Netkowskim powiedział, dlaczego pomoc fundacjom przy rozliczaniu podatku PIT jest tak ważna.

Olivier Janiak od 22 lat jest związany ze stacją TVN, w której prowadzi program "Co za Tydzień". Dziennikarz podobnie jak inne gwiazdy stacji często wspierał Fundację TVN, podobnie jak w tym roku. Olivier Janiak w rozmowie z Oskarem Netkowskim opowiedział więcej o najnowszej akcji "Zdrowie w głowie".

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Olivier Janiak o fundacji TVN
Olivier Janiak o fundacji TVN

Olivier Janiak o akcji Fundacji TVN "Zdrowie w głowie"

Olivier Janiak zaznaczył, że każdy z nas może wspomóc działania Fundacji TVN, przekazując 1,5% podatku i tym samym wspierając osoby zmagające się z różnymi zaburzeniami psychicznymi. Dlaczego to jest tak ważne?

- Dlatego, że inaczej się zmarnuje, trafi do wielkiej skarbonki państwa i nie wiadomo, w którą stronę będzie zarządzany, to jest gigantyczny przywilej, mam wrażenie, że coś, co jest nieuniknione. Każdy płaci podatki i raczej robi to z żalem i to jest ten jeden moment w roku, wypełniając PIT, kiedy możemy sprawdzić, że te podatki mają ludzki sens, nie tylko organizacyjno-bytowy dla państwa, bo 1,5% możemy przekazać na konkretny cel, w tym ludzie znający się na czynieniu dobra, mogą go we właściwy sposób spożytkować. Jest to najprzyjemniejszy aspekt obowiązku podatkowego, bo możemy zdecydować, komu chcemy pomóc i czyją inicjatywę wesprzeć — powiedział dziennikarz.

Olivier Janiak o zaburzeniach psychicznych

Dalej Olivier Janiak opowiedział o szczegółach akcji Fundacji TVN "Zdrowie w głowie".

- "Zdrowie w głowie". Brzmi to wyjątkowo dobrze i wyjątkowo koniecznie mam nadzieję, bo wszystkie dane są alarmujące, nie tylko te dotyczące stanu psychicznego dzieci, co jest w ogóle zatrważającym zjawiskiem, ale osób, których jest cała rzesza. Pandemia, wojna i wszystkie te rzeczy, które dotykają nas w ostatnich latach, sprawiły, że ze zdrowiem psychicznym Polaków w ostatnim czasie nie jest dobrze, a narzędzia, które powinny w tym pomóc i ten trudny proces ułatwić niekoniecznie dobrze funkcjonują, dlatego znowu wszystko zależy od nas, żeby po pierwsze nagłaśniać problem zdrowia psychicznego, nie tylko dzieci, ale wszystkich i próbować coś z tym zrobić — powiedział.

Na końcu zaznaczył:

- Akcja fundacji TVN "Zdrowie w głowie" mam wrażenie, ma cudowny element rezonansu, bo zwraca uwagę na to, czego nie widać, a co determinuje nasze codzienne życie i może sprawić, że ono jest nasączone lękiem, wynikającym z depresji. (...) Kiedyś to było wstydliwe pójść do psychologa czy do terapeuty, dziś jest to konieczność, i wiele osób powinno obserwować wszystko to, co dzieje się dookoła naszych najbliższych bez względu na wiek, czy to są dzieci, czy to jest młodzież i obserwować, czy nie ma sygnałów, które są alarmujące, bo liczba prób samobójczych u dzieci jest alarmująca, u dorosłych nie jest inaczej, więc ta akcja "Zdrowie w głowie" ma po pierwsze zwrócić uwagę na problem, a po drugie przeciwdziałać — dodał.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Reporter: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości