Ujawniono raport policyjny z wypadku Jeremy'ego Rennera. Kogo chciał uratować?

Autor:
Dagmara
Olszewska
Jeremy Renner pokazał nagranie ze szpitala

Wraz z początkiem Nowego Roku, światowe media obiegła informacja o tragicznym wypadku  Jeremy'ego Rennera - aktora znanego z serii filmów i seriali o superbohaterach. Mężczyzna został potrącony przez pług śnieżny na terenie swojej posiadłości. Według niedawno opublikowanego raportu policyjnego gwiazdor uległ wypadkowi, próbując ocalić członka swojej rodziny.

Tuż po wypadku, stan aktora określano jako krytyczny, ale stabilny. Jeremy Renner złamał ponad 30 kości, stracił przytomność i walcząc o życie, trafił do szpitala. Po kilku dniach media obiegło zdjęcie gwiazdora, a jego fani, choć przerażeni obrażeniami na jego ciele, ucieszyli się, że powoli wraca do zdrowia. 

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Jacy rodzice, takie dzieci? 7. Katarzyna Grabowska
Jacy rodzice, takie dzieci? 7. Katarzyna Grabowska Jacy rodzice, takie dzieci? 7. Katarzyna Grabowska

Jeremy Renner miał wypadek. Kogo próbował uratować? 

Wypadek Jeremy’ego Rennera nie został jeszcze w pełni wyjaśniony. Na ten moment za główną przyczynę tragedii uważa się problemy mechaniczne ratraka, którym przemieszczał się gwiazdor. Podczas odśnieżania drogi aktor miał na chwilę opuścić pojazd. 7-tonowy pług miał zacząć się staczać i potrącić gwiazdę, a następnie przysypać śniegiem. 

Według raportu policyjnego aktor nie wysiadł jednak z pojazdu bez powodu. Według ustaleń na miejscu zdarzenia Jeremy Renner chciał uratować siostrzeńca, który znalazł się w pobliżu staczającego się ratraka. Gwiazdor nie mogąc zapanować nad maszyną opuścił ją, by podbiec do syna siostry i zapewnić mu bezpieczeństwo. 

"Kontrolka hamulca w kabinie ratraka nie działała, a problemy mechaniczne mogły być przyczyną wypadku" - napisano w policyjnym raporcie. 

Jeremy Renner miał wypadek - w jakim jest stanie?

Jeremy Renner doznał wypadku tuż obok swojej posiadłości w stanie Nevada. Jak zarejestrowano podczas połączenia na numer alarmowy, zgłaszający wypadek krzyczał, że jego krewny upadł i został przygnieciony przez 7-tonową maszynę służącą do odśnieżania. Gwiazdor po odzyskaniu przytomności miał rozmawiać z policjantami, którym dokładnie opisał to, jak z jego perspektywy wyglądał wypadek. 

"Kiedy już był poza Pistenbullym (nazwa pługa należącego do aktora - red.), zdał sobie sprawę, że zmierza on bezpośrednio w kierunku (jego siostrzeńca). Obawiał się, że Pistenbully uderzy w (jego siostrzeńca), więc postanowił podjąć próbę zatrzymania lub odwrócenia Pistenbully'ego. Kiedy jednak Renner próbował wejść do kabiny, został "natychmiast wciągnięty pod lewą gąsienicę" - napisano w raporcie. 

Aktor doznał poważnych obrażeń ortopedycznych i ciężkiego urazu klatki piersiowej. Od momentu wypadku przeszedł co najmniej 2 operacje. 22 stycznia za pośrednictwem profilu na Instagramie wyznał, że przebywa już w domu i walczy o powrót do pełnej sprawności. 

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images North America

Pozostałe wiadomości