To koniec kariery Sławy Przybylskiej? Choroba męża przekreśliła jej plany

Sława Przybylska zawiesza karierę przez stan zdrowia męża
Sława Przybylska zawiesza karierę
Źródło: MWMEDIA
Sława Przybylska jest obecna na polskiej scenie muzycznej od ponad 65 lat. Na jej koncertach pojawiają się nie tylko wierni fani, ale także kolejne pokolenia słuchaczy. Bratanek wokalistki Arkadiusz Krzyżanowski zdradził, że artystka robi przerwę od koncertowania.

Sława Przybylska 2 listopada skończyła 90 lat. Artystka deklarowała, że nadal pragnie pozostać na estradzie. Niestety piosenkarka musiała podjąć decyzję o przerwie od koncertowania. Wszystko przez chorobę męża.

Sława Przybylska zawiesza karierę

Sława Przybylska w tym roku odbyła cykl koncertów, który chciała kontynuować nadal. Mimo ponad 90 lat pełna energii życiowej artystka deklarowała, że nie zamierza schodzić ze sceny, a listy do niej piszą także młodzi ludzie zafascynowani jej twórczością. Chociaż tego nie planowała, to ostatni koncert w tym sezonie zagra 7 listopada w Płońsku. Później publiczność będzie musiała na nią poczekać. Piosenkarka chce zająć się chorym mężem. Jan Krzyżanowski, były dyrektor Stołecznej Estrady i Teatru na Targówku, trzy lata temu przeszedł poważną operację i od tej pory ma kłopoty ze zdrowiem. Małżonkowie mieszkają w Otwocku.

W rozmowie z Plejadą bratanek gwiazdy Arkadiusz Krzyżanowski przyznał, że liczy na to, że Sława Przybylska wróci na scenę już wiosną. Uwarunkowane jest to jednak stanem zdrowia męża Jana Krzyżanowskiego.

"To wszystko zależy od tego, jak się z Jankiem sytuacja potoczy. Powiedziała, że nie chce więcej koncertów. Na razie się wstrzymuje z dalszymi planami, ale myślę, że w przyszłym roku na wiosnę uda się jej wystąpić. No zobaczymy, co będzie" - wyjaśnił.

Sława Przybylska
Sława Przybylska
Źródło: MWMEDIA
Gwiazdy o przebojach Krzysztofa Krawczyka

Sława Przybylska  – kariera

Sława Przybylska, czyli Stanisława Przybylska-Krzyżanowska urodziła się 2 listopada 1932 roku w Międzyrzecu Podlaskim. Po II wojnie światowej wychowywała się w Domu Młodzieży w Krzeszowicach. Jej ojciec chciał, aby została zakonnicą. Ona marzyła jednak o malarstwie i rzeźbie. Skończyła nawet Szkołę Plastyczną w Warszawie. Potem studiowała handel zagraniczny w Szkole Głównej Służby Zagranicznej, ale nadal udzielała się artystycznie. Debiutowała na scenie pod koniec lat pięćdziesiątych w Studenckim Teatrze Satyryków STS, potem śpiewała w klubie studenckim Stodoła.

Prawdziwy rozgłos zyskała w 1958 roku dzięki piosence "Pamiętasz, była jesień". Utwór pojawił się w popularnym czarno-białym filmie z lat 50. "Pożegnania" znanego polskiego reżysera Wojciecha Hasa.

Nie był to jedyny występ filmowy Sławy Przybylskiej. W 1960 wystąpiła w filmie Andrzeja Munka "Zezowate szczęście", śpiewając piosenkę "Kriegsgefangenenpost" oraz obrazie Andrzeja Wajdy "Niewinni czarodzieje". Oprócz piosenki "Pamiętasz, była jesień", artystka wylansowała takie przeboje jak: "Żyje się raz", "Galapagos", "Batumi", "Wspomnij mnie", "Na Francuskiej", "Taka jestem zakochana", "Tbiliso" i wiele innych. Wykonuje także piosenki w języku rosyjskim, hiszpańskim oraz jidysz np. "Miasteczko Bełz", a jej wykonanie piosenki "Minuty nadziei" znajduje się w zbiorach Muzeum Holokaustu w USA.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości