Programy

Film "Johnny" wchodzi do kin. Genialny Dawid Ogrodnik jako ksiądz Jan Kaczkowski

Programy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Źródło:
mat. prasowe/Next Film
Film "Johnny" o księdzu Janie Kaczkowskim

Film "Johnny" to wyjątkowa opowieść o przyjaźni, miłości do ludzi i przemijaniu. Produkcję o życiu niezwykłego księdza Jana Kaczkowskiego można już oglądać w kinach. Wybierzcie się koniecznie, a nie pożałujecie!

Film "Johnny" wart jest każdej minuty spędzonej w kinie. Jest to obraz mądry, pełen ciepła i humoru, przepełniony refleksją, który wnosi całkiem inny pogląd na świat. Do tego fenomenalne aktorstwo, a szczególnie genialna kreacja Dawida Ogrodnika grającego księdza Jana Kaczkowskiego. W czasach niepokoju, wojny i innych kryzysów warto zatrzymać się na chwilę i w zadumie spojrzeć na życie i relacje z innymi ludźmi. Bo jak usłyszymy w filmie "najcenniejsza rzecz, jaką możemy dać drugiemu człowiekowi, to nasz prywatny czas".

Film "Johnny" o księdzu Janie Kaczkowskim - premiera

Film "Johnny" o księdzu Janie Kaczkowskim można oglądać w kinach od dziś 23 września. Dlaczego warto wybrać się na tę produkcję?

"Od samego początku chciałem stworzyć film mądry taki, który zostaje z widzem na dłużej, który skłoni go do refleksji [...] Z czystym sumieniem mogę ten film polecić każdemu. To absolutnie unikalna historia, w której humor miesza się z poważnymi tematami, ale są one, przystępnie podane. Jestem przekonany, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie" - tłumaczy reżyser Daniel Jaroszek.

Julia Wieniawa o akceptacji siebie. "To trochę trwało"
Julia Wieniawa o akceptacji siebie. "To trochę trwało"

Film "Johnny" o księdzu Janie Kaczkowskim - o czym opowiada?

Film "Johnny" oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. To historia sześciu ostatnich miesięcy życia ks. Jana Kaczkowskiego, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana jest ona z perspektywy podopiecznego księdza Jana Kaczkowskiego - Patryka Galewskiego.

Patryk włamuje się do domu w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A robi to z dużą ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Księdza Jana Kaczkowskiego i Patryka Galewskiego połączyła niezwykła przyjaźń, która zostaje wystawiona na próbę w obliczu śmiertelnej choroby duchownego.

Zobacz zwiastun filmu "Johnny":

Ksiądz Jan Kaczkowski - kim był?

Ksiądz Jan Kaczkowski był polskim duchownym, jednym z założycieli Hospicjum Domowego w Pucku. Do pracy angażował trudną młodzież z pobliskiej zawodówki i osoby skazane. Prowadził też warsztaty, seminaria i wykłady z tematyki hospicyjnej. Był vlogerem i autorem książek.

Od urodzenia miał lewostronny niedowład i dużą wadę wzroku. Zdiagnozowano u niego nowotwór nerki i glejaka mózgu. Pomimo śmiertelnej choroby znalazł siłę, żeby pomagać innym. Zmarł w 2016 roku, jednak zapisał się w pamięci ludzi na zawsze.

Film "Johnny" o księdzu Janie Kaczkowskim - obsada i twórcy, nagrody

Reżyserem filmu "Johnny" jest Daniel Jaroszek. Oprócz Dawida Ogrodnika w roli ks. Jana Kaczkowskiego na ekranie zobaczymy także Piotra Trojana w roli Patryka. W filmie wystąpią także m.in. Magdalena Czerwińska, Anna Dymna, Maria Pakulnis, Marta Stalmierska, Witold Dębicki, Michał Kaleta i Joachim Lamża. Producentem "Johnny'ego" jest Robert Kijak (NEXT FILM), a jednym z koproducentów grupa TVN Warner Discovery. Film powstał we współpracy z rodziną ks. Jana oraz Fundacją im. ks. Jana Kaczkowskiego.  

"Johnny" zdobył nagrodę publiczności podczas 47. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, a Piotr Trojan, filmowy Patryk Galewski, otrzymał nagrodę za najlepszą rolę męską. 

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło: mat. prasowe/Next Film

Źródło zdjęcia głównego: Next Film/mat. prasowe

Pozostałe wiadomości