Katarzyna Walter o roli w "Na Wspólnej" i rodzinie. Czy dzieci poszły w jej ślady? [TYLKO U NAS]

Katarzyna Walter
Katarzyna Walter
Źródło: MWMEDIA
Katarzyna Walter w szczerej rozmowie z Norbertem Żyłą opowiedziała o roli Agnieszki Olszewskiej w serialu "Na Wspólnej". Gwiazda podzieliła się swoimi doświadczeniami z pracy w teatrze i na planie telewizyjnym. Opowiedziała o wyzwaniach, z którymi się spotkała oraz o tym, co myślą dzieci na temat jej kariery.

Katarzyna Walter to polska aktorka filmowa i teatralna. Gwiazda ma na swoim koncie role m.in. w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu oraz w Teatrze Studio w Warszawie. Wystąpiła w wielu produkcjach filmowych, m.in.: "Na wolność" (1985), czy "Jedenastym przykazaniu" w reżyserii Janusza Kondratiuka. Dużą rozpoznawalność przyniósł aktorce serial TVN "Na Wspólnej", w którym od 2007 roku wciela się w postać Agnieszki Olszewskiej. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

100 lat Warner Bros
100 lat Warner Bros.

Katarzyna Walter o roli w "Na Wspólnej"

Od 2007 roku wciela się pani w postać Agnieszki Olszewskiej w serialu "Na Wspólnej". Czy widzi pani jakieś podobieństwa między tą postacią i sobą?

Tak, wśród nich można wymienić lubienie ludzi, aktywne życie, skrupulatność i trochę fantazji.

Z pewnością podczas tak długiej pracy na planie produkcji wydarzyło się wiele zabawnych sytuacji. Czy jest taka, która szczególnie utkwiła pani w pamięci?

Przyjechałam na plan po trasie, poprzedniego dnia grałam spektakl. Spałam trzy godziny i w każdym dublu powtarzałam dwa razy jedną kwestię, przekonana, że jej jeszcze nie powiedziałam. Reżyser cierpliwie upominał. Po kolejnej nieudanej próbie cała ekipa buchnęła śmiechem. W końcu wrzucono mi te kwestie do świętego spokoju. 

W ciągu tych lat z pewnością spotkała się pani również z wieloma wyzwaniami na planie produkcji. Które z nich było dla pani najtrudniejsze do pokonania?

Oczywiście, należały do nich sceny miłosne z o wiele młodszym partnerem i alkoholizm, z którym zmaga się grana przeze mnie postać.

W swoim intensywnym harmonogramie jak znajduje pani czas na relaks i regenerację? Czy ma pani jakieś specjalne hobby lub aktywności, które pomagają odpocząć od pracy?

Tak, należą do nich: joga, marsze, ćwiczenia w domu. Po prostu trzeba na to znaleźć czas. 

Katarzyna Walter z aktorami "Na Wspólnej"
Katarzyna Walter z aktorami "Na Wspólnej"
Źródło: TVN

Katarzyna Walter o życiu prywatnym

Czy istnieją momenty lub doświadczenia z pani życia, które bezpośrednio przełożyły się na pani role aktorskie?

Tak, wielkie miłości i poczucie zaniedbania w filmie "Jedenaste Przykazanie" w reżyserii Janusza Kondratiuka.

Woli pani występować na deskach teatru czy na planie filmu/serialu?

Zdecydowanie wolę film, ponieważ od tego zaczynałam.

Jak udaje się pani pogodzić pracę z życiem rodzinnym?

Kiedyś było trudno, ponieważ sama wychowywałam dwoje dzieci. Teraz one są już dorosłe. Męża nie mam, więc jestem sobie panią...

Ma pani dwoje dzieci, ale nie pokazuje ich w przestrzeni medialnej. Z czego wynika taka decyzja i czy przejawiają zdolności aktorskie, czy poszły w zupełnie innym kierunku zawodowo?

Oboje poszli w innych kierunkach. Jak dorastała córka, często pokazywałyśmy się razem i robiono nam zdjęcia, ale teraz mieszka za granicą. Syn nie chce być utożsamiany z moim publicznym życiem i ja to szanuję. 

Czy granie osoby z problemem alkoholowym było dla pani dużym zawodowym wyzwaniem?

Tak było! A najtrudniejsze były deliryczne sceny i pobyt na Kolskiej...

Jakie nowe wyzwania planuje pani podjąć w najbliższej przyszłości?

Jest parę takich wyzwań. Wśród nich można wymienić: film, teatr telewizji a także stworzenie pewnego wyjątkowego miejsca w Warszawie.

Katarzyna Walter uchyliła rąbka tajemnicy na temat swojego prywatnego życia
Katarzyna Walter uchyliła rąbka tajemnicy na temat swojego prywatnego życia
Źródło: MWMEDIA
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Norbert Żyła

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości