Wydarzenia

Gwiazdy na Festiwalu Mastercard OFF CAMERA. "Sprowadza nas miłość do filmu i Krakowa"

Wydarzenia

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Źródło:
"Co Za Tydzień"
Gala otwarcia Festiwalu Mastercard OFF CAMERA

Za nami 15. edycja Festiwalu Mastercard OFF Camera. Wydarzenie odbywało się w Krakowie i przyciągnęło mnóstwo znanych nazwisk ze świata filmu i seriali. W tym roku krakowska nagroda filmowa otrzymała wspaniałego patrona, czyli Andrzeja Wajdę. Jak największe gwiazdy kina bawiły się na festiwalu?

Festiwal oferuje nie tylko seanse filmów z kategorii kina niezależnego, ale i mnóstwo spotkań z twórcami wybitnych dzieł. Na miejscu rozmowy z artystami przeprowadził Olivier Janiak. Na czerwonym dywanie zachwycały m.in. Małgorzata Foremniak, Grażyna Torbicka czy Joanna Opozda.

Anna Cieślak i Monika Olejnik na Mastercard OFF Camera

Na galę otwarcia festiwalu przybyli artyści i inni ludzie kultury. Wśród nich dziennikarka Monika Olejnik, która wspólnie z Anną Cieślak zachwycała się urokami festiwalu.

- Sprowadza nas miłość do Krakowa i filmu i miłość do OFF Camery [...] Cudowne, że będziemy mogli oglądać filmy, na które czekamy. Za chwilę będzie premiera filmu Małgosi Szumowskiej. Trzymamy kciuki — powiedziała Monika Olejnik.

Anna Cieślak zachęcała do korzystania ze wszystkich możliwości i atrakcji, odbywających się wokół festiwalu.

- Można posłuchać fantastycznych rozmów z bardzo ciekawymi twórcami, nie tylko aktorami, ale również reżyserami, operatorami. To jest taki czas, który sprzyja temu, żeby coś dać i coś wziąć — dodała Anna Cieślak.

Festiwal Mastercard OFF Camera. Gwiazdy na gali otwarcia
Festiwal Mastercard OFF Camera. Gwiazdy na gali otwarcia Źródło: "Co Za Tydzień"

Dlaczego warto przyjechać do Krakowa na Festiwal Mastercard OFF Camera?

Festiwal Mastercard OFF Camera to doskonałe miejsce, aby wgłębić się w świat niezależnego kina. To obowiązkowy punkt na mapie eksperymentalnych doświadczeń ze słowem i obrazem. Aktorzy przyjeżdżają na festiwal, aby sięgnąć po inspiracje.

- Zawsze przyjeżdżam na OFF CAMERĘ, bo to najlepszy festiwal. W tak krótkim czasie można zobaczyć, co się dzieje w kinie. I mam takie poczucie, że ten festiwal zaprasza takie propozycje, które wyznaczają trendy w kinematografii — rekomendowała Magdalena Lamparska.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło: "Co Za Tydzień"

Źródło zdjęcia głównego: "Co Za Tydzień"

Pozostałe wiadomości