Wydarzenia

Marka Kross i Jakub Wesołowski o zaletach rowerów elektrycznych. "Prawdziwa rewolucja"

Wydarzenia

Marka Kross w Gdańsku. Jakub Wesołowski w strefie dla fanów rowerów

Marka KROSS powstała na początku lat 90. Zbigniew Sosnowski postanowił zarazić Polaków pasją do rowerów. Dziś KROSS jest czołowym producentem jednośladów w Europie. Kamery "Co Za Tydzień" towarzyszyły firmie w świętowaniu światowego dnia roweru w Gdańsku. Ambasadorem marki KROSS został aktor Jakub Wesołowski.

W Gdańsku powstała strefa dla fanów jazdy na dwóch kółkach. Marka KROSS zaprosiła do świętowania dnia roweru swojego ambasadora. Został nim znany m.in. z serialu "Na Wspólnej" Jakub Wesołowski. Aktor jest pasjonatem wszelkich sportów. Tym razem opowiedział o swojej miłości do rowerów. Czy przekonał się do modeli elektrycznych?

Jakub Wesołowski o pasji do rowerów i rodzinnych wyprawach

Jakub Wesołowski przetestował w Gdańsku kilka modeli rowerów. Aktor jest doświadczony w tym sporcie. Brał udział w różnych maratonach, dobrze zna też górskie drogi.

- Rower jest mi bliski przez cały rok ze względu na to, że on w moim życiu pełni różne funkcje. Mam nieregularny tryb pracy, ale zawsze staram się znaleźć czas na trening. Dźwięk zębatki to jest coś, co mnie uspokaja. Z drugiej strony bliska mi jest chęć rywalizacji. Ja ten rower poznałem z perspektywy wymagających tras MTB - opowiedział aktor przed kamerą magazynu "Co Za Tydzień".

Zapytaliśmy aktora o to, jak przygotowuje się do rodzinnych wycieczek rowerowych. Jakub Wesołowski jest uważny w przypadku wypraw z dziećmi.

- Na rowerze jedno to jest frajda z jeżdżenia, a drugie, o ile nie ważniejsze, to na rowerze trzeba świetnie wyglądać. Tak więc okulary, kask, dobre stroje. Młodzi ojcowie mogą się spełnić w tej roli. Natomiast trzeba mieć oczy dookoła głowy. Wspólne podróżowanie to uroki roweru, które ja dopiero odkrywam - wyznał.

Marka KROSS o zaletach rowerów elektrycznych

Coraz większą popularnością cieszą się rowery elektryczne, w tym modele cargo, które są tanią i ekologiczną alternatywą dla samochodów.

- Od kilku lat widzimy prawdziwą rewolucję, jeśli chodzi o wybór rowerów elektrycznych. Polacy podążają za trendami z krajów Europy Zachodniej i przesiadają się na rower elektryczny. To są bardzo komfortowe, praktyczne, zeroemisyjne, jeśli chodzi o środowisko naturalne, rowery. KROSS w swojej ofercie udostępnia model cargo w dwóch odsłonach: w wersji towarowej i w wersji rodzinnej. Można zabierać swoje pociechy w sposób bezpieczny, przewozić na różne wycieczki. Wersja towarowa jest doskonałym rozwiązaniem dla biznesu. Obserwujemy, że centra dużych miast zamykają się na ruch samochodowy, a wtedy taki model sprawdza się idealnie - powiedziała nam Iwona Stępniak, dyrektorka marketingu KROSS.

Jakub Wesołowski przyznał, że w końcu się do nich przekonał. 

- Ja byłem na początku co najmniej sceptyczny, ale nagle okazało się, że to, co jest cudowne w rowerze, tym bardziej jak w soczewce jest uniwersalne w rowerze elektrycznym. Ten rower nadal możesz ze sobą zabrać na najbardziej wymagające trasy górskie. On się rozpędza do 25 km/h, ale to nie jest skuter, to jest nadal rower. On tobie pomaga, to ty decydujesz, jak bardzo chcesz się na tym rowerze zmęczyć - dodał.

Zobacz więcej:

Źródło zdjęcia głównego: Co Za Tydzień

Pozostałe wiadomości