Nie żyje aktor Mirosław Kowalczyk. Zagrał także w serialu "Na Wspólnej"

Autor:
Dagmara
Olszewska
Nie żyje aktor "Na Wspólnej"

W piątek 17 marca media obiegła tragiczna wiadomość. Zmarł aktor znany również z serialu "Na Wspólnej" - Mirosław Kowalczyk. Artysta miał 65 lat. Informacja o jego śmierci pojawiła się ze sporym opóźnieniem. Aktor odszedł 5 marca 2023 roku. Znajomi z branży żegnają go w emocjonalnych słowach.

Tragiczną wiadomość o śmierci aktora przekazano na stroniee-teatr.pl. Mirosław Kowalczyk spoczął na Cmentarzu Wojskowym w Warszawie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Artyści, którzy odeszli w 2022 roku
Artyści, którzy odeszli w 2022 roku Polscy artyści, gwiazdy i znane osobistości które odeszły w 2022 roku

Nie żyje Mirosław Kowalczyk

5 marca 2023 roku zmarł Mirosław Kowalczyk. Był aktorem teatralnym, serialowym i filmowym. Popularność zyskał, występując epizodycznie w serialu "Na Wspólnej". Często też występował w popularnych warszawskich teatrach. Obecnie przyczyna śmierci artysty nie jest znana.

"Informacja śmierci Mirka Kowalczyka i o tym, że spoczął na Cmentarzu Wolskim w Warszawie pojawiła się w mediach niemal trzy tygodnie po fakcie. Smutno mi, że już nigdy go nie spotkam. Żegnaj Mirku!" - napisał aktor, Rafał Dajbor.

Na Wspólnej, odcinek 2527
Mirosław Kowalczyk nie żyje Na Wspólnej, odcinek 2527 Źródło: TVN/Radek Orzeł

Mirosław Kowalczyk zmarł w wieku 65 lat

Mirosław Kowalczyk urodził się 4 czerwca 1957 roku w Warszawie. Przez 10 lat występował w Teatrze Syrena. To właśnie tam zagrał kilka poważnych ról w takich przedstawieniach jak "Madame Sans-Gene" (reż. Jerzy Gruza, 1982), "Seks i pieniądze" (reż. Witold Filler, 1984), czy "Fredro dla dorosłych" (reż. Zdzisław Leśniak, 1987). W późniejszych latach grywał też w teatrze Komedia, Teatrze Narodowym i Teatrze Polskim.

Mirosław Kowalczyk zagrał też w takich filmach jak "Ekstradycja", "Różyczka", czy "U Pana Boga za piecem". Artysta niezwykle chronił swoją prywatność. Stronił od życia w blasku fleszy i życia w show-biznesowym świecie.

Fundacja TVN 1,5%

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Pexels.com

Pozostałe wiadomości