Programy

Magda Gessler w restauracji "Caverna Cafe" w Opolu. "Kuchnia Wielkiej Brytanii jest niejadalna"

Programy

Magda Gessler w restauracji "Caverna Cafe" w Opolu

W 13. odcinku "Kuchennych rewolucji" Magda Gessler odwiedziła Opole i restaurację "Caverna Cafe". Właściciele lokalu zakochali się w Wielkiej Brytanii i chcieli przenieść jej smaki do Polski. Czy był to dobry pomysł?

"Kuchenne rewolucje" to program, w którym Magda Gessler pomaga właścicielom restauracji stworzyć pomysł na lokal, który może osiągnąć sukces. W 13. odcinku najnowszej 24. edycji restauratorka odwiedziła Opole. W restauracji "Amercian Dream" serwuje się dania z kuchni brytyjskiej. Czy Magdzie Gessler uda się przekonać zakochaną w tej kulturze właścicielkę, że popełnia błąd?

"Kuchenne rewolucje" - Magda Gessler w restauracji "Caverna Cafe" w Opolu

Opole to jedno z najstarszych miast w Polsce i historyczna stolica Górnego Śląska. Mieszka w nim ponad sto tysięcy obywateli i właśnie ich karmić próbują Kasia i Daniel. Ich "Caverna Cafe" leży może z dala od centrum, lecz za to przy bardzo ruchliwym skrzyżowaniu. Małżonkowie siedemnaście lat mieszkali w Wielkiej Brytanii. Nazwa jest inspirowana brytyjskim klimatem klubu muzycznego z Liverpoolu – "The Cavern Club", znanego z występów The Beatles. Brytyjskie smaki zaproponowali swoim gościom. Niestety bez powodzenia. Mieszkańcy Opola nie docenili wyspiarskiego jedzenia i omijają lokal szerokim łukiem.

Zadłużenie właścicieli rośnie z miesiąca na miesiąc. To powoduje, że między małżonkami coraz bardziej iskrzy. Czasami nawet grzmi. Jest już tak źle, że gdyby nie pomoc finansowa taty Kasi, restaurację trzeba by było zamknąć. By do tego nie dopuścić, opolscy restauratorzy postanowili sięgnąć po ostatnie koło ratunkowe i zgłosili się do "Kuchennych Rewolucji". Czy Magda Gessler i to miejsce ocali przed upadkiem?

Zobacz zwiastun najnowszego odcinka "Kuchennych rewolucji":

"Kuchenne rewolucje". Odcinek 13, sezon 24. Zwiastun
"Kuchenne rewolucje". Odcinek 13, sezon 24. Zwiastun

"Kuchenne rewolucje" - co Magda Gessler zastała w restauracji "Caverna Cafe" we Opolu?

W restauracji "Caverna Cafe" serwuje się tradycyjne brytyjskie pieczone ziemniaki w różnych zestawach, brytyjskie śniadania oraz herbatę. Z czasem w menu znalazły się też polskie zupy i dania główne (zapraszano m.in. na zupę fasolową czy kotlet mielony z ziemniakami i buraczkami). Magda Gessler oceniła pozytywnie wystrój lokalu. A jak smakowały jej dania? Już na początku skrytykowała smak... herbaty. Stwierdziła, że woda śmierdzi. Jedynym daniem, które zaaprobowała, była kanapka. Restauratorkę zdziwiła bardzo zawyżona cena ziemniaków.

Wyrok Magdy Gessler był bezlitosny:

"Kuchnia Wielkiej Brytanii uznawana jest za jedną z najgorszych. Co za pomysł wprowadzania jej do Polski, gdzie wszystko jest takie smaczne?" - stwierdziła.

"Co za pomysł, żeby reklamować to miejsce Wielką Brytanią, której kuchnia jest niejadalna?" - pytała Magda Gessler właścicielom.

Czy udało jej się sprowadzić ich do Polski? Odpowiedź w programie.

Nowy sezon "Kuchennych rewolucji" - kiedy i gdzie oglądać?

"Kuchenne rewolucje" można oglądać w każdy czwartek o godzinie 21.35 w TVN oraz przedpremierowo w serwisie player.pl.

"Kuchenne rewolucje" – prowadząca Magda Gessler

Magda Gessler to osobowość telewizyjna, kreatorka smaków, właścicielka kilku restauracji oraz autorka książek kucharskich. Od 6 marca 2010 r. jest gospodynią programu TVN Kuchenne rewolucje. Od 2012 r. została jurorką w programie "MasterChef".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Polecamy:

Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Player

Pozostałe wiadomości