Wydarzenia

Wystawa Andrzeja Lichoty w Krakowie. Niezwykłe ujęcie tematu corridy

Wydarzenia

Autor:
Kamila
Jamrożek
Wystawa Andrzeja Lichoty w Krakowie

Olivier Janiak i ekipa programu "Co Za Tydzień" zawitali do Krakowa. W Pałacu Sztuki swoją wystawę zaprezentował Andrzej Lichota.

Ekspozycja Andrzeja Lichoty to artystyczna interpretacja – areny, walki i śmierci, czyli etapów "Corridy".

Andrzej Lichota o swojej wystawie

Temat corridy nawet w kulturze hiszpańskiej uznawany jest za kontrowersyjny.

- To jeden z najmocniejszych i najbardziej wyrazistych cykli, jakie zrealizowałem. (...) Chodziło mi o to, żeby w obrazach zawrzeć dynamikę tego wydarzenia. Nie jestem zwolennikiem corridy. Natomiast uważam, że jest to coś, co warto odczuć - powiedział artysta w rozmowie z Olivierem Janiakiem.

Zobacz wideo:

Wystawa Andrzeja Lichoty w Krakowie
Wystawa Andrzeja Lichoty w Krakowie Źródło: Co Za Tydzień

Andrzej Lichota - kim jest?

Andrzej Lichota urodził się 20 marca 1972 w Libiążu. To artysta malarz, rysownik, rzeźbiarz i reżyser. Tworzy głównie w nurcie abstrakcji ekspresyjnej, do którego inspiracją są autentyczne przeżycia artysty bardzo często związane z podróżami. Dotychczas zrealizował cykle: Australia, Iran, La Gomera, Matternhorn i Corrida.

W czerwcu 2019 roku jego niemal 7-metrowej wysokości rzeźba "Hemingway" z cyklu Corrida reprezentowała Polskę podczas festiwalu Tropical Burning Man w Brazylii.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Co Za Tydzień

Pozostałe wiadomości