Gwiazdy

Bogumiła Wander nie poznaje już męża. "To życie w zupełnie innym świecie"

Gwiazdy

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Krzysztof Baranowski opowiedział o stanie zdrowia Bogumiły Wander

Krzysztof Baranowski w najnowszym wywiadzie opowiedział o obecnym stanie zdrowia Bogumiły Wander. Żona żeglarza od lat choruje na Alzheimera, przez co go nie poznaje. Mimo to Krzysztof Baranowski nie rezygnuje ze spotkań z ukochaną.

Bogumiła Wander od pewnego czasu przebywa w specjalistycznym ośrodku w podwarszawskim Konstancinie. Legendarna prezenterka choruje na Alzheimera i to właśnie przez problemy z pamięcią potrzebuje specjalistycznej pomocy. Z gwiazdą nie ma większego kontaktu, a o stanie jej zdrowia co jakiś czas opowiada Krzysztof Baranowski. Mąż prezenterki przyznał niedawno nawet, że aby pomóc ukochanej i sfinansować jej leczenie, sprzedał swój dom. Teraz słynny żeglarz znów zabrał głos. 

Krzysztof Baranowski o stanie zdrowia Bogumiły Wander

Krzysztof Baranowski udzielił obszernego wywiadu "Przeglądowi Sportowemu". Mąż Bogumiły Wander zapewnił, że często odwiedza żonę w ośrodku, jednak ona już go nie rozpoznaje. Prezenterka nie pamięta także, kim była w latach swojej świetności.

"Z formą fizyczną jest dobrze do pewnego stopnia, bo żona raczej jeździ na wózku inwalidzkim, a nie chodzi. Personel domu opieki, w którym przebywa, zapewnia, że wszystko jest w porządku. Z wyjątkiem tej formy psychicznej. Rozmawiamy, ale trudno jest się z nią porozumieć. Na tę chorobę nie ma lekarstwa, więc trzeba brać, co życie daje, i cieszyć się, że póki, co stan żony jest dobry. I że nie ma zagrożenia życia. Tyle że jest to życie jakby zupełnie w innym świecie" - powiedział. 

Krzysztof Baranowski zaznaczył, że jego odwiedziny nie poprawiają stanu zdrowia Bogumiły Wander. Mimo to żeglarz wciąż zabiega o ich kontakt. 

"Czuję potrzebę przebywania z żoną, choć to niczemu nie służy. To w niczym nie pomaga, bo ona mnie nie poznaje. To intymne sprawy, nie chcę ich rozdrapywać. (...) Nie żałuję niczego, co było, ale żałuję tego, co mogło być" - podkreślił. Krzysztof Baranowski.

Karolina Gruszka choruje na stwardnienie rozsiane. "Próbuję to odczarować"
Karolina Gruszka choruje na stwardnienie rozsiane. "Próbuję to odczarować" Karolina Gruszka to polska aktorka, która niedawno przyznała, że choruje na stwardnienie rozsiane. Gwiazda wzięła udział w kampanii społecznej i stara się edukować społeczeństwo. Jak sama przyznaje, jej przypadłość nie jest tak straszna, jak ją malują.

Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski pobrali się z dala od światła fleszy

Krzysztof Baranowski i Bogumiła Wander przez lata stanowili parę idealną. Ona była legendą telewizji, a on pierwszym Polakiem, który przepłynął samotnie kulę ziemską. Uczucie pomiędzy nimi zrodziło się niemal od razu po zapoznaniu, mimo że wówczas oboje byli jeszcze formalnie w innych związkach. 

Krzysztof Baranowski dużo też wyjeżdżał, co nie ułatwiało pielęgnowania ich relacji. W końcu jednak żeglarz wrócił do kraju, wziął rozwód i po 10 latach mógł rozpocząć nowe życie z ukochaną, która przez ten czas wiernie na niego czekała. Para zamieszkała razem w 2000 roku, ale na ślub zdecydowali się dopiero pięć lat później. Ceremonia była wielką tajemnicą i odbyła się bez obecności mediów. 

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości