Gwiazdy

Grażyna Wolszczak o emeryturze i finansach. "Nie będę płakała w mediach"

Gwiazdy

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Grażyna Wolszczak opowiedziała o finansach

Grażyna Wolszczak w najnowszym wywiadzie otworzyła się na temat swoich finansów. Gwiazda przyznała, że nigdy nie liczyła na wysoką emeryturę, dlatego już wiele lat wcześniej zaczęła się martwić o swoje pieniądze. Zdradziła też, że myśli nad sporządzeniem testamentu.

Grażyna Wolszczak w tym roku skończy 65 lat i ani myśli o przechodzeniu na aktorską emeryturę. Gwiazda już kilka lat temu, zgodnie z zasadami polskiego prawa, mogła już odejść z pracy i cieszyć się pensją, którą wypłaciłby jej ZUS. Zamiast tego artystka wciąż gra w kolejnych filmach i spektaklach, a na co dzień prowadzi także swój teatr Garnizon Sztuki. W najnowszym wywiadzie Grażyna Wolszczak opowiedziała nieco o swoich finansach.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Małgorzata Socha o stwierdzeniu "Pieniądze szczęście dają"
Małgorzata Socha o stwierdzeniu "Pieniądze szczęście dają" Małgorzata Socha na premierze książki Joanny Przetakiewicz. Co sądzi o pieniądzach? Wyjaśniła, dlaczego to cały czas temat tabu.

Grażyna Wolszczak nie przeszła na emeryturę. Powiedziała o finansach

Grażyna Wolszczak zdradziła, że już dawno temu uznała, że nie będzie mogła w przyszłości liczyć na polski system emerytalny. Wówczas postanowiła zadbać o swoje finanse na późniejsze lata i zabezpieczyła swój majątek. Dzięki rozsądnemu gospodarowaniu pieniędzmi dziś nie musi polegać jedynie na wypłacie z ZUS-u.

"Ja od zawsze jestem piekielnie rozsądna. Od kilkudziesięciu lat się mówiło o tym, że system emerytalny musi się w Polsce załamać prędzej czy później, w związku z czym postanowiłam na nim nie polegać i sama starałam się zabezpieczyć tę swoją emeryturę" - wyznała w rozmowie z Pomponikiem. Gwiazda nawiązała tym samym do innych znanych osobistości, które nie postąpiły podobnie do niej i dziś często żalą się w mediach na wysokość swojej emerytury.

"Nie będę płakała w mediach, ale nie każdy jest taki zaradny, więc rozumiem i współczuję tym, którzy płaczą w mediach lub w poduszkę, bo można nie mieć jakiejś wyobraźni w pewnym wieku, albo nie umieć sobie tego wszystkiego zorganizować. Ja jestem zaradna" - dodała.

Aktorka przyznała, że zdarzyło jej się zainwestować w coś, co nie przyniosło zysku, tylko stratę, jednak każda porażka była dla niej lekcją. Artystka na co dzień stara się nie rozmyślać o finansowych niepowodzeniach i zapewnia, że nie narzeka na zasobność swojego portfela.

Grażyna Wolszczak szczerze na temat testamentu. "Od lat o tym myślę"

Grażyna Woszczak podjęła także temat spisywania testamentu. Aktorka zaznaczyła, że ten krok ma jeszcze przed sobą.

"Nie spisałam, ale od lat o tym myślę i uważam, za absolutnie słuszne, że trzeba przewidywać najgorsze, a wiadomo, że najwięcej kwasu w rodzinie jest o pieniądze, więc w trosce o swoją rodzinę warto to zrobić, żeby nikt się później nie kłócił" - powiedziała.

Warto dodać, że aktorka ma tylko jedno dziecko - syna. Cały majątek po jej śmierci przypadnie więc właśnie jemu. Grażyna Wolszczak nie wyszła bowiem drugi raz za mąż, a ze swoim obecnym ukochanym ma relacje partnerskie. Oboje mają osobne finanse.

"Mam jednego syna i u mnie jest sytuacja jasna, z Harasimowiczem mamy rozdzielność majątkową i nie mamy ślubu przede wszystkim, ale myślę, że i tak warto. Myśmy się spotkali w dojrzałym wieku, w związku z tym on miał swoje dzieci, ja miałam swoje, dlaczego on miałby płacić na przykład za Lamborginhi dla mojego syna, które ja wymyśliłam. To są nasze wybory, jego - które ja akceptuję, bądź odwrotnie - moje propozycje dla mojego syna. Nie uważałam za stosowne, żeby partycypować w jego opiece nad jego córkami" - wyjaśniała.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości