Gwiazdy

Na grobie ​Jana Kobuszewskiego stanął okazały pomnik. Prezentuje się imponująco

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Na grobie ​Jana Kobuszewskiego stanął pomnik

Jan Kobuszewski zmarł 28 września 2019 roku. Znany aktor został pochowany w rodzinnym grobie na Starych Powązkach. Przez ponad trzy lata na skromnej mogile znajdował się tylko drewniany krzyż i tabliczka. Teraz stanął tam pomnik, który robi wrażenie.

Jan Kobuszewski był wybitnym aktorem, który miał na swoim koncie wiele pamiętnych występów w programach telewizyjnych i filmach. Był on także satyrykiem, gwiazdą kabaretów Dudek i Olgi Lipińskiej. Na grobie tego uznanego artysty stanął ostatnio okazały pomnik. Monument wygląda imponująco!

Jan Kobuszewski odchodził wśród bliskich

Jan Kobuszewski był jednym z ulubionych aktorów Stanisława Barei. Zagrał w wielu filmach reżysera m.in. "Poszukiwany, poszukiwana", "Nie ma róży bez ognia" czy "Brunet wieczorową porą". Przez lata przyciągał na swoje występy w Teatrze Kwadrat tłumy widzów. Za wybitne zasługi dla kultury polskiej i osiągnięcia w pracy artystycznej został odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Aktor zmarł 28 września 2019 roku w wieku 85 lat.

Niestety z powodu choroby Jan Kobuszewski musiał przedwcześnie pożegnać się z publicznością Teatru Kwadrat. Aktor żył ze skromnej emerytury, która wynosiła 1200 zł. Artysta złożył wtedy wniosek o emeryturę specjalną, którą premier może przyznawać szczególnie zasłużonym Polakom. Wniosek został jednak rozpatrzony odmownie. Aktora wspierała córka, jednak okazało się, że po 60 latach pracy Jana Kobuszewskiego nie było nawet stać na leki dla siebie i żony, aktorki Hanny Zembrzuskiej. Artysta od wielu lat zmagał się z rakiem. Na szczęście miał zawsze przy sobie bliskich, którzy towarzyszyli mu do ostatniej chwili. Aktor odszedł tak, jak chciał - we własnym mieszkaniu i w otoczeniu rodziny.

Jan Kobuszewski odchodził wśród bliskich Źródło: MWMEDIA

Na grobie Jana Kobuszewskiego stanął pomnik

Jan Kobuszewski został pochowany na Starych Powązkach w Warszawie, w grobie swoich dziadków, Stanisława i Aleksandry Kowalskich. Na grobie dziadków i Jana Kobuszewskiego do tej pory zobaczyć można było tylko skromny krzyż, jednak ostatnio pojawił się na nim okazały pomnik. Zdjęcie monumentu pojawiło się na instagramowym profilu poświęconym grobom zasłużonych Polaków.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości