Gwiazdy

Odsłonięto mural ku pamięci Ani Przybylskiej. Jest na nim z dziećmi

Gwiazdy

Autor:
Urszula
Grabowska
Źródło:
https://www.instagram.com/jaretpalmer/?hl=pl
Anna Przybylska

Trwa 47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Podczas wydarzenia odsłonięto mural upamiętniający zmarłą aktorkę Annę Przybylską. Zobaczcie jak wygląda!

Anna Przybylska zmarła w 2014 roku na raka trzustki. Osierociła troje dzieci: Oliwkę, Szymona i Jana. Śmierć aktorki była wstrząsem dla całego świata show-biznesu, gwiazda miała zaledwie 36 lat. Zmarła w swoim rodzinnym domu w Gdyni.

Już niedługo do kin wejdzie dokumentalny film, który opowiada o jej życiu. Film "Ania" został zaprezentowany publiczności na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, jednak swoją oficjalną premierę będzie miał w październiku. Pokaz podczas festiwalu został poprzedzony odsłonięciem muralu upamiętniającym Annę Przybylską.

Mural poświęcony Annie Przybylskiej

Mural z podobizną aktorki i trójki osieroconych dzieci, został wykonany na jednej ze ścian Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni, do którego uczęszczała aktorka. Na uroczystym odsłonięciu muralu nie zabrało partnera zmarłej gwiazdy - Jarosława Bieniuka i córki Oliwi Bieniuk oraz siostry aktorki Agnieszki.

Mural jest odzwierciedleniem tego jaka była aktorka. Zawsze uśmiechnięta, pogodna. Anna Przybylska na muralu jest z dziećmi: Szymonem, Jankiem i Oliwką, co podkreśla jak ważna dla niej w życiu była rola mamy.

Mural poświęcony Annie Przybylskiej
Mural poświęcony Annie Przybylskiej Źródło: https://www.instagram.com/jaretpalmer/
Jacy rodzice, takie dzieci? 4. Leon Myszkowski
Jacy rodzice, takie dzieci? 4. Leon Myszkowski Jacy rodzice, takie dzieci? 4. Leon Myszkowski

Anna Przybylska we wspomnieniach gwiazd

Aktorka była uznawana za diament polskiego kina. Była niezwykle pracowita i zdolna. Jak mówi Michał Żebrowski, wierzyła, że bycie sobą wystarczy, aby przekonać do siebie widza na ekranie.

Również aktor Cezary Pazura w jednym z wywiadów przyznał, że nie ma dnia, kiedy nie myślałby o Ani Przybylskiej, aktorce, z którą zagrał wiele filmowych ról. Dodatkowo opowiedział o historii sekretnego pocałunku z aktorką na planie.

"Mówię do reżysera: Nie będę się z nią całował, bo ona ma opryszczkę". Reakcja Anny Przybylskiej była w punkt. "Pazura, pogięło cię? Cała Polska by chciała, żeby się Przybylska z nimi całowała, a ty nie chcesz, bo ja mam opryszczkę?" - zażartowała.

Ostatecznie Cezary Pazura uległ namowom i doszło do pocałunku. 

Właśnie za ten humor, piękno i dystans do siebie Anna Przybylska zyskała rzeszę fanów w świecie polskiego kina i na zawsze pozostanie w pamięci widzów.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Przeczytaj też:

Autor:Urszula Grabowska

Źródło: https://www.instagram.com/jaretpalmer/?hl=pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości