Podano przyczynę śmierci Jerzego Połomskiego. "Lekarze do końca o niego walczyli"

Znamy przyczynę śmierci Jerzego Połomskiego
Znamy przyczynę śmierci Jerzego Połomskiego
Źródło: MWMEDIA
Nie żyje Jerzy Połomski. Artysta zmarł 14 listopada w poniedziałek. Miał 89 lat. O jego śmierci poinformowała jego menedżerka Violetta Lewandowska. Wyznała, że jego stan był poważny. "Organizm nie poradził sobie z zakażeniem, które wdarło się do jego organizmu" — powiedziała.

Jerzy Połomski już w 2019 r. zmagał się z problemami zdrowotnymi. W czerwcu 2021 r. zamieszkał w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Jednak artysta ostatnie dni spędził w szpitalu przy ul. Wołoskiej w Warszawie.

Artyści, którzy odeszli w 2022 roku
Polscy artyści, gwiazdy i znane osobistości które odeszły w 2022 roku

Jerzy Połomski nie żyje

W rozmowie z PAP jego menedżerka wyznała, że informację o śmierci artysty otrzymała o 19:20.

"Był i niezwykłym artystą i niezwykłym człowiekiem. Wyjątkową osobowością. Wielki żal i wielka strata dla polskiej kultury" - powiedziała.

Jak podaje "Super Express" Jerzy Połomski miał trafić do szpitala kilka dni temu z powodu zakażenia. Jego organizm był osłabiony.

Znamy przyczynę śmierci artysty

"Jerzy miał infekcję. Jego organizm nie poradził sobie z zakażeniem, które wdarło się do jego organizmu. Trudno mi teraz dokładnie powiedzieć" - powiedziała menedżerka wokalisty Violetta Lewandowska.

Dalej dodała:

"Wiem, że lekarze do końca o niego walczyli. Niestety się nie udało" - zaznaczyła.

Przypomnijmy, że Jerzy Połomski urodził się 18 września 1933 r. w Radomiu, jako Jerzy Pająk. Po ukończonym w Radomiu technikum, artysta udał się na studia do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, na wydział estradowy.

To właśnie tam jeden z wykładowców zasugerował artyście zmianę nazwiska na bardziej estradowe. Jerzy Połomski był aktorem, grał w wielu teatrach, jednak to muzyka okazała się jego pasją. Był gwiazdą w latach 60. i 70. w Polsce, a także wylansował wiele znanych utworów m.in. takich jak "Bo z dziewczynami", "Cała sala", "Co mówi wiatr", "Daj", "Kodeks" czy "Nie zapomnisz nigdy".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości